09177114128 سفارش دکوراسیون

0713-8236206

09177114128

شلف دیواری می‌تواند زیبایی بصری خاصی را به محیط ببخشد و فضای ذخیره سازی را نیز در فضا افزایش دهد. بنابراین، طراحی و ساخت شلف دیواری از اهمیت بسیاری برخوردار است.

تاریخ: 1400/1/9

 

امروزه دیگر در هر خانه و مغازه‌ای که وارد می‌شویم، قطعاً یک یا چند مدل متفاوت از شلف‌های دیواری در فضا وجود دارد. امری بدیهی است که شلف‌ها به یک بخش مهم از دکوراسیون داخلی هر فضایی تبدیل شده‌اند. شلف‌های دیواری در حالت کلی دارای مدل‌ها و طرح‌های متنوعی هستند و کاربر در هنگام انتخاب مدل نظر خود می‌تواند به صورت آزادانه عمل کند. ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در این مقاله به طراحی و ساخت انواع شلف دیواری می‌پردازد.

 

طراحی و ساخت شلف دیواری 6

 

شلف دیواری و معجزات استفاده از آن 

تا به حال به این موضوع فکر کرده‌ای که چگونه می‌توان دکوراسیون داخلی هر فضایی را با استفاده از روش‌های ساده و ارزان به کلی تغییر داد؟ قطعاً یکی از بهترین روش‌ها به منظور تغییر دادن دکوراسیون داخلی منزل و یا هر فضای دیگری، استفاده از شلف دیواری است. شلف‌های دیواری علاوه بر اینکه فضای بیشتری را در فضای مورد نظر به منظور ذخیره لوازم ضروری و اکسسوری زیبا پدید می‌آورند، باعث می‌شوند تا فضای منزل نیز به کلی تغییر کند. شلف‌های دیواری در ابعاد و اندازه‌های متفاوت و همچنین طرح‌ها و مدل‌های گوناگونی طراحی و ساخته می‌شوند. بنابراین، دیگر جای نگرانی وجود ندارد. هر منزل می‌تواند مدل خاصی از شلف دیواری را با توجه به دکوراسیون داخلی خود داشته باشد.

 

طراحی و ساخت شلف دیواری 4

 

از شلف‌های دیواری در فضاهای مختلفی استفاده می‌شود و در هر فضایی نیز با توجه به متراژ، اندازه و سبک طراحی خود، ممکن است مدل‌های متفاوتی از شلف برای فضا مناسب به نظر بیاید. یکی از مزایای این شلف‌های دیواری این است که استفاده از آن‌ها دارای هیچ محدودیتی نمی‌باشد و افراد می‌توانند از شلف‌های دیواری در سالن پذیرایی منزل خود، آشپزخانه، حمام و سرویس بهداشتی و حتی کمد دیواری‌های خود از آن استفاده کنند. قطعاً مدل مناسب شلف دیواری برای حمام با شلف دیواری مناسب برای آشپزخانه متفاوت است و طراح باید بهترین و مناسب‌ترین مدل را برای فضای خود انتخاب کند. شناخت کامل شلف دیواری به شما در این مسیر کمک خواهد کرد.

 

طراحی و ساخت شلف دیواری 3

 

انواع مختلف شلف‌های دیواری

در راستای این خواسته که شلف‌های دیواری بتوانند در تمامی محیط‌های مختلف مورد استفاده قرار بگیرند، دو مدل متفاوت از انواع شلف‌های دیواری در بازار موجود می‌باشد. شلف‌های ثابت و شلف‌های متحرک در اصل دو دسته اصلی از انواع شلف‌ها به حساب می‌آیند که هر شخص می‌تواند با توجه به نیاز خود و سلیقه شخصی، به خرید هر کدام از این مدل شلف‌ها اقدام نماید. در هنگام ساخت شلف‌های متحرک، از یراق آلات و متریالی استفاده می‌شود که دارای تنوع بیشتری هستند و قابلیت تغییر و جابه‌جایی آن‌ها در فضا امکان‌پذیر است. انواع شلف و باکس‌های دیواری می‌توانند زیبایی خیره‌کننده‌ای را به فضا ببخشند.

 

طراحی و ساخت شلف دیواری 2

 

طراحی و ساخت شلف دیواری

استفاده از شلف و باکس‌های دیواری در مرحله اول قطعاً به نیاز و خواسته ساکنین یک منزل یا یک فضای اداری و تجاری بستگی دارد. شلف‌ها معمولاً با توجه به مدل درخواستی و فضای مورد نظر برای استفاده شلف، طراحی و ساخته می‌شوند. برای مثال، اگر شما در اتاق یا منزل خود، تعداد بسیاری کتاب و انواع مختلف اکسسوری‌های تزیینی را دارید، بنابراین استفاده از شلف در دکوراسیون منزل و اتاق شما امری ضروری به حساب می‌آید. استفاده از شلف دیواری باعث نظم بخشیدن به فضا و افزودن جذابیت و زیبایی بصری مکان می‌گردد. در ادامه نیز با انواع طبقه‌بندی و مرتب سازی آیتم‌ها در فضاهای دیگر آشنا شوید.

enlightenedقفسه بندی فروشگاه کوچک

enlightenedطراحی قفسه بندی انبار

enlightenedشلف دیواری آشپزخانه

 

طراحی و ساخت شلف دیواری

 

ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در شیراز و جنوب کشور با بهره‌مندی از دانش و تخصص معماران و طراحان حرفه‌ای و همچنین داشتن سابقه‌ای طولانی و درخشان در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی در شیراز و جنوب کشور تلاش می‌کند تا با استفاده از برترین و خاص‌ترین ایده‌ها همواره بهترین و خاص‌ترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهد.

نویسنده: ه. درعلی/ عضو تیم تحریریه ایرانادکور

 

برچسب ها :

نظرات کاربران

    برای این مطلب تاکنون نظری ثبت نشده است.

نظر خود را بیان کنید

نام شما :*  

ایمیل :

نظر شما : *  

7 روز هفته ، 8 صبح الی 5 بعد از ظهر پاسخگوی شما هستیم