09177114128 سفارش دکوراسیون

0713-8236206

09177114128

کمد دیواری‌ها بخش مهمی از دکوراسیون داخلی یک اتاق به حساب می‌آیند و تاثیر مستقیمی بر دکور اتاق می‌گذارند. بنابراین، تامین روشنایی مورد نیاز آن‌ها از عوامل ضروری به حساب می‌آید. در این مقاله با ایده‌ها و تجهیزات روشنایی برای کمد دیواری آشنا می‌شوید.

تاریخ: 1400/1/3

 

اگر شما به تازگی تصمیم گرفته‌اید تا منزل خود را بازسازی کنید؛ به احتمال زیاد، شما تمام توجه خود را بر روی بارزترین و مهم‌ترین عناصر داخلی منزل متمرکز کرده‌‌اید. ولی نباید از فضای کمد دیواری بزرگ در منزل خود غافل شوید و باید حتماً از تجهیزات روشنایی لازم برای کمد دیواری استفاده کنید.

اگر کمد دیواری منزل شما بزرگ است و فضاهای متعددی در کمد دیواری وجود دارد، ممکن است تا افراد برای پیدا کردن لباس‌های خود با مشکل مواجه شوند؛ زیرا کمد دیواری یکی از فضاهای تاریک در منزل به حساب می‌آید و بدون نورپردازی مناسب قطعاً برای دیگران مشکل‌زا می‌شود.

 

ایده‌های طراحی کمد دیواری 2

 

این راه‌حل به عنوان یک گزینه کاربردی و زیبایی‌شناختی به حساب می‌آید. یک نورپردازی خوب و مناسب می‌تواند هر فضایی را متفاوت و پیچیده جلوه دهد. در این حالت، دیگر کمد دیواری بزرگ منزل شما به کابوس روز و شب‌هایتان تبدیل نمی‌شود و شما حتی می‌توانید پس از باز کردن کمد دیواری اتاقتان، به تحسین لباس‌هایتان بپردازید. در ادامه نیز ما قصد داریم تا به معرفی چند ایده مفید برای نورپردازی بی‌سیم فضای کمد دیواری منزل بپردازیم.

 

ایده‌های طراحی کمد دیواری 3

 

طراحی نورپردازی مناسب برای کمد دیواری

چراغ‌های LED برای کمد دیواری در اصل بسیار کاربردی و بادوام هستند و می‌توانند بیشتر از آنچه که شما تصور می‌کنید، باعث زیبایی و جذابیت فضای داخلی کمد دیواری منزل شوند. چراغ‌های LED کمد دیواری در اصل دارای حسگرهای کوچکی هستند که با توجه به ورود یا خروج افراد به فضای داخل کمد دیواری، روشن یا خاموش می‌شوند. لامپ‌های رشته‌ای قدیمی می‌توانند بیش از حد گرم شوند و یا در مواردی به صورت کامل بسوزند؛ این موضوع می‌تواند به لباس‌های شما آسیب برساند. اما با استفاده از چراغ‌های LED شما می‌توانید از بابت سالم بودن لباس‌های خود در کمد دیواری اطمینان حاصل کنید.

 

ایده‌های طراحی کمد دیواری 4

 

اگر فاصله چراغ‌های LED در کمد دیواری شما کم است، باید به لباس‌های خود نیز توجه کنید. اگر از لامپ‌های معمولی در کمد دیواری منزل استفاده می‌کنید، کمترین میزان فاصله لامپ‌ها از قسمت بدنه و سقف کمد دیواری تا رگال لباسی شما باید حداقل 45 سانتی‌متر باشد. استفاده از روشنایی بدون اشعه UV (ماورا بنفش) در اصل بسیار بهتر و کاربردی‌تر می‌باشد، زیرا به بافت و رنگ لباس‌ها آسیبی نمی‌رساند.

این چراغ‌های LED اصلاً بیش از اندازه گرم نمی‌شوند، به همین دلیل حتی برای فضاهای کوچک و باریک نیز مناسب هستند. اگر هنوز کمد دیواری منزل شما دارای روشنایی مناسب نیست و فضای کمد یواری نیز کوچک می‌باشد، شما می‌توانید از چراغ‌های کمد دیواری استفاده کنید که با باتری کار می‌کنند. بعضی از مدل‌های چراغ LED برای کمد دیواری فقط با لمس درپوش نور، یک قطعه کوچک یا سوئیچ روشن و خاموش می‌شوند.

 

ایده‌های طراحی کمد دیواری 5

 

انواع چراغ‌ها برای نورپردازی کمد دیواری

چراغ‌هایی نیز وجود دارند که به حرکت و راه رفتن نیز حساس هستند. نصب این مدل از چراغ‌ها بسیار ساده است، بنابراین اگر تصمیم گرفتید تا از این چراغ‌ها استفاده کنید، خودتان به راحتی می‌توانید آن‌ها را نصب کنید. هیچ کدام از این چراغ‌ها دارای قیمت بسیار بالایی نیستند و شما می‌توانید به اندازه نیاز خود از این چراغ‌های LED تهیه کنید و روشنایی فضای کمد دیواری منزل خود را نیز بهبود ببخشید. اگر شما چراغی را برای روشنایی فضای کمد دیواری منزل خود انتخاب می‌کنید که به صورت اتوماتیک پس از گذشت مدت زمانی خاموش می‌شود، در این صورت دیگر احتیاجی ندارید تا هزینه هنگفتی را برای تعویض مواوم باتری‌های چراغ بپردازید.

 

ایده‌های طراحی کمد دیواری 6

 

استفاده از چراغ‌های روشنایی با باتری نیز به عنوان یکی دیگر از راه‌حل‌های کاربردی به منظور تامین روشنایی مورد نیاز کمد دیواری در نظر گرفته می‌شود. روشن و خاموش شدن اکثر این چراغ‌ها توسط فشار دادن مرکز چراغ انجام می‌شود. نصب این چراغ دیواری‌ها با مطالعه دستورالعمل آن‌ها به راحتی صورت می‌پذیرد. به منظور تامین روشنایی بهتر در فضای کمد دیواری بهتر است تا در کنار این چراغ‌های روشنایی از انواع چراغ‌های دیگر نیز بهره ببرید.

منبع: +

 

ایده‌های طراحی کمد دیواری 7

 

پیشنهادات تکمیلی تیم ایرانادکور

در مقاله بالا که منبع آن ذکر شده است، به بررسی نورپردازی مناسب در کمد دیواری‌های بزرگ در منازل مسکونی پرداخته شده است. این مقاله ادامه دارد و نکات تکمیلی و کاربردی در زمینه استفاده از نورپردازی مناسب در کمد دیواری‌ها در مقاله‌های بعدی مورد بررسی قرار می‌گیرد. با ما همراه باشید.

ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در شیراز و جنوب کشور با بهره‌مندی از تیمی متخصص و حرفه‌ای در زمینه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی تلاش می‌کند تا به بررسی دقیق کوچک‌ترین نکات موثر و تاثیرگذار در دکوراسیون داخلی منزل بپردازد. از همین رو می‌توانید با تماس با مشاورین ایرانادکور، از خدمات حرفه‌ای تیم ایرانادکور در زمینه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل بهره ببرید.

مترجم: ه. درعلی/ عضو تیم تحریریه ایرانادکور

 

برچسب ها :

نظرات کاربران

    برای این مطلب تاکنون نظری ثبت نشده است.

نظر خود را بیان کنید

نام شما :*  

ایمیل :

نظر شما : *  

7 روز هفته ، 8 صبح الی 5 بعد از ظهر پاسخگوی شما هستیم