09177114128 سفارش دکوراسیون

0713-2284930

09177114128

حس و حال خانه شما را عوض کند و به فضای اتاق شما رنگ تازه‌ای ببخشد. انتخاب شما باید به گونه ای باشد که بعد‌ها از انتخاب خود پشیمان نشوید. در این مقاله ویژگی‌های مبل خوب و همچین راهنمای خرید مبل خوب را برای شما عزیزان مرور می کنیم.

تاریخ مقاله : 1399/08/21

گروه مهندسی ایرانادکور با در اختیار داشتن کارشناسان ماهر و اجرای پروژه های بسیار موفق با رعایت اصول و قوانین دکوراسیون داخلی در زمینه طراحی داخلی و دکوراسیون هال و پذیرایی مستطیل شکل، با تهیه این مقاله قصد راهنمایی و تکمیل اطلاعات شما عزیزان را دارد.

 

انتخاب مبل

 

مبل خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

بسیاری از ویژگی‌های مبل خوب وابستگی زیادی به سلیقه و شرایط جسمانی استفاده کنندگان از آن دارد. ارتفاع پشتی یک مبل خوب باید بگونه‌ای باشد که شانه‌ها و قسمتی از گردن را محافظت کند. قسمت پشتی یک میل استاندارد باید بتواند گودی کمر را پوشش دهد. ارتفاع مبل از سطح زمین باید به گونه‌ای باشد که پا‌ها نه چندان کشیده و نه خم شوند. چنانچه رویه مبل از چرم تهیه شده باشد، باید از سطحی ناصاف جهت جلوگیری از تعریق برخوردار باشد.

 

انتخاب مبل

 

خصوصیات مبل خوب

قسمت‌های مختلف مبل باید نرمی استانداردی داشته باشند به گونه‌ای که نه آنچنان سفت باشند که باعث برهم زدن آرامش شوند و نه آنچنان نرم که قسمت‌های چوبی مبل لمس شوند. وزن مبل یکی از ویژگی‌هاییست که باید به آن توجه شود. مبلمان منزل باید از وزن سبکی برخوردار باشند و حمل آن به سادگی میسر باشد. پارچه مبل باید رنگی داشته باشد که کثیف بودن سطح مبل را به راحتی آشکار نکند. دقت کنید که درز مبل به گونه ای نباشد که وسایل شما در آن بیافتد و نتوانید آن را براحتی در بیاورید.

 

انتخاب مبل

 

امتحان کردن مبل

هنگام خرید یک مبل حدود ۱۰ دقیقه بر روی آن بنشینید و پس از بلند شدن ببینید که آیا فرو رفتگی مبل به سرعت ناپدید میشود یا خیر. مبل خوب باید بتواند به سرعت به وضعیت قبلی خود برگردد. پارچه مبل باید کشیده باشد. از خرید مبل‌هایی با رویه شل خود داری کنید. فنر‌های یک مبل خوب نه احساس میشوند و نه سر و صدا ایجا میکنند.

 

انتخاب مبل

 

استحکام مبل

معمولا مبل‌ها زمانی مقاوم خواهند بود که در ساخت اسکلت‌شان از مواد مستحکمی استفاده شده باشد. بد نیست بدانید جنس چوبی که در مبل استیل به‌کار رفته با مبل راحتی فرق دارد. اگر قصد خرید مبل استیل را دارید، سنگین بودن این نوع مبل نشانه خوب بودن آن نیست. دقت کنید که مبل باید سبک و به راحتی قابل حمل باشد. زمانی که روی آن می‌نشینید نباید «جیرجیر» کند یا روی سطح صاف، لق بزند. رنگ به‌کار رفته در آن صاف باشد و روی مبل لکه نبینید.

 

انتخاب مبل

 

به فوم مبل، خوب دقت کنید

یکی از نکات مهم در خرید مبلمان فوم و اسفنج مبل است. معمولا تشک‌های دبل یکی از مناسب‌ترین نوع تشکی است که در ساخت مبل مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ چراکه به راحتی قابل شست‌و‌شو هستند. نکته دیگری که در فوم مبل باید دقت کنید این است که فوم‌ها از نوع سرد باشند یا اگر به جای فوم در ساخت مبل از اسفنج استفاده شده، اسفنج‌ها ۳۰ کیلویی باشند. بد نیست بدانید نوعی از فوم به نام فوم گرم در بازار به‌کار می‌رود که به ۳ ماه نکشیده قابلیت خود را از دست داده و در اصطلاح می‌خوابد.

 

انتخاب مبل

 

مقالات زیر پیشنهاد ماست:

enlightenedنحوه چیدمان مبل در پذیرایی مستطیل

enlightenedتکنیک های ست کردن فرش و مبل

enlightenedسبک شناسی مبلمان

 

انتخاب مبل

 

سخن پایانی ایرانادکور

با همه این توضیحات، اگر باز هم دقیقا نمی دانید چگونه مبل انتخاب کنید پیشنهاد می کنیم با مشاوران ما در ایرانادکور در تماس باشید  تا  شما را راهنمایی کنند. بهترین دکوراسیون داخلی در شیراز را از ما بخواهید. 

نویسنده : ص.توکلی / عضو تیم تحریریه ایرانادکور

برچسب ها :

نظرات کاربران

    برای این مطلب تاکنون نظری ثبت نشده است.

نظر خود را بیان کنید

نام شما :*  

ایمیل :

نظر شما : *  

7 روز هفته ، 8 صبح الی 5 بعد از ظهر پاسخگوی شما هستیم